Dodany: 2013-06-11 13:35:34

 

Czym są wypełnianiaW życiu każdego z nas pojawia się coś takiego jak konieczność umieszczenie w zębie plomby, która jest wypełnieniem powstałego w jakimś miejscu ubytku. stomatologia kraków posiada tyle narzędzi i rodzajów plomb, że znajdzie się wypełnienie dla każdego, w każdej cenie, a od niedawna również kolorze.

 

stomatologia kraków uznaje kilka metod wstawiania wypełnienia – plomby. Chodzi przede wszystkim o zdolność takiej plomby do zagnieżdżenia się w ubytku, ale i sposób odpowiedniego dopasowania się twardości takiej plomby. Plomba ma za zadanie przede wszystkim uzupełnić ubytek tak, by wyglądał ząb na zdrowy, ale i estetyczny. stomatologia kraków zajmuje się tym także, jak powstają takie plomby.

 

Coraz częściej stosuje się plomby światłoutwardzalne, czyli takie, które są usztywniane w kilka sekund po założeniu dzięki czemu można jeść i pić niemal natychmiast po założeniu takiej plomby. stomatologia kraków ucieka się jednak do dawnych metod, którymi są metody zakładania plomby. Chodzi o takie plomby jak chemio utwardzalne, czyli takie, które łączą się w zębie, po tym jak zostanie taka plomba nałożona przez jakiś czas nie można ani jeść ani tez pić. Taka plomba potrzebuje nieco więcej czasu na dostosowanie się, ale również potrzebuje więcej czasu na to, by zebrać się z zębem, który wypełnia w całość..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Czym są wypełniania
Nick: