Dodany: 2011-01-03 12:18:47

Zapalenie dziąsełZapalenie dziąseł to pierszy objaw wielu chorób przyzębia. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn ostrzega, że zaniedbanie problemu zapalenia dziąseł może prowadzić do wielu komplikacji, w tym nawet do wypadania zębów.

 

Zapalenie dziąseł jest wynikiem gromadzenia się płytki nazębnej. Zła higiena jamy ustnej prowadzi do tego, że płytka ta ulega mineralizacji tworząc kamień nazębny. Ciepłe i wilgotne środowisko jamuy ustnej jest doskonałym miejscem, by bakterie rozwijały się i atakowały dziąsła. Do najczęściej występujących objawów zapalenia dziąseł należą: obrzęk, ból, krwawienie, nieprzyjemny oddech.

 

Inne czynniki sprzyjające rozwojowi zapalenia dziąseł to między innymi: środki antykoncepcyjne, palenie tytoniu, bakterie i wirusy. Specjaliści jako podstawowy sposób zapobiegania zapaleniom dziąseł zalecają prawidłową higienę jamy ustnej. Zapalenia dziąseł nie wolno ignorować. Konieczna jest wisyta u specjalisty, który wyczyści zęby i dziąsła oraz zastosuje w razie potrzeby antybiotykoterapie. Dodatkowo zaleca się pazjentom pędzlowanie dziąseł preparatami ziołowymi – z drzewa herbacianego, szałwi, goździków..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Zapalenie dziąseł
Nick: