Dodany: 2011-01-03 12:24:22

Lakowanie zębówLakowanie zębów to doskonały sposób na zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn podkreślają, że zabieg ten mozna wykonać zarówno u dzieci, jak i dorosłych.

 

Ze względów estetycznych częściej jednak stosowany jest on u najmłodszych. Lakowanie zębów pozwoli uchronić się przez rozwojem bakterii w jamie ustnej, a co za tym idzie, przed wystepowaniem wielu chorób. Na czym dokłądnie polega lapisowanie zębów? Jest to prosty zabieg, podczas któego stomatolog nanosi specjalistyczny preparat na wszelkie szczeliny powstałe na zębach. Dzięki temu nie wnikną tam bakterie.

 

Nierówności takie pozostawione bez lapisowania mogą być siedliskiem próchnicy. Wielu pacjentów nie decyduje się na lakowanie zębów z obawy przed bólem. Prawda jest taka, że lakowanie zębów jest zabiegiem zupełnie bezbolesnym, a  wszelkie stosowane laki są bezpieczne dla zdrowia. W ostatnim czasie prawdziwym hitem stały się laki kolorowe – żółte, pomarańczowe, różowe, niebieskie i zielone. Sam proces lakowania trwa tylko kilka minut..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Lakowanie zębów
Nick: