Dodany: 2011-01-03 12:33:36

Usuwanie kamieniaKamień nazębny to problem wielu pacjentów. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn podkreślają, że przyczyną odkładania się kamienia nie zawsze są zaniedbania w higienie zębów. Czasami jest po zwiększoan podatność genetyczna, charakterystyczny skład śliny, wady zgryzu uniemozliwiające dokładne czyszczenie.

 

Kamień nazębny to nic innego jak zmineralizowana płytka nazębna, odkładająca się na zębach po posiłkach. W takich miejscach dochodzić może do nadmiernego rozwoju bakterii, co w konsekwencji prowadzić może do groźnych chorób przyzębia. Specjaliści pokreślają, że usuwanie kamienia nazębnego jest konieczne.

 

Jeszcze kilka lat temu kamień usuwano ręcznie, za pomocą odpowiednich narzędzi. Teraz odchodzi się od tej metody i stosuje się mechaniczne metody – piaskowanie, ultradźwięki, laser. Zabieg usuwania kamienia nosi nazwę skaling. Mechaniczne metody usuwania kamienia są w zasadzie bezbolesne, jednak zęby poddane skalingowi mogą silnie reagować na bodźce przez kilka godzin po zabiegu. Koszt zabiegu to około 100-300 złotych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Usuwanie kamienia
Nick: