Dodany: 2011-05-26 10:26:14

Prawidłowa higiena jamy ustnej„Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna wielka przygoda”, to fragment piosenki zespołu Fasolki, które od małego wiedziały jak dbać o higienę namawiając do tego innego dzieci.

 

Tak samo namawia teraz ktoś taki jak dentysta olsztyn. Nie sądzę by ktokolwiek z nas chciał być nazywany szczerbatym czy bezzębnym. Piękny uśmiech to wizytówka każdego człowieka. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Jeśli regularnie będziemy dbali o stan swoich zębów i dziąseł nie zagrozi nam próchnica, krwawienie czy też nieświeży oddech. Codzienne szczotkowanie i nitkowanie zębów pomaga nam utrzymać je w dobrym stanie. Ponad to, nie powinniśmy wystrzegać się regularnych wizyt u stomatologa.

 

W naszym codziennym dekalogu powinno znaleźć się kilka podstawowych punktów:poranne i wieczorne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznej, płukanie jamy ustnej specjalnymi płynami z fluorem. Warto też pamiętać, że nieprawidłowa dieta, duża ilość słodyczy i przekąski między posiłkami nie są naszymi przyjaciółmi. O tym wszystkim możemy dowiedzieć się u kogoś takiego jak dentysta olsztyn. Moim zdaniem, jeżeli chcemy zażyć fachowych rad dotyczących higieny jamy ustnej, to gabinet stomatologiczny kogoś takiego jak dentysta olsztyn jest idealnym miejscem dla każdego z nas.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Prawidłowa higiena jamy ustnej
Nick: