Dodany: 2011-05-26 10:40:34

EndodoncjaLeczenie kanałowe to rzecz na którą nawet dziecko wzdryga się na sam dźwięk tego określenia. Wszystkim tym, którzy mieli leczone kanałowo zęby nie trzeba tłumaczyć jak bolesny jest taki zabieg.

 

Jak wszystko w XXI wieku tak i endodoncja rozwija się z biegiem lat. Stomatolodzy, tacy jak dentysta olsztyn, używają coraz lepszych narzędzi i coraz bardziej skutecznych leków znieczulających by w jak najmniej bolesny sposób zaleczyć chory ząb. W dzisiejszych czasach do leczenia kanałowego wykorzystuje się nawet mikroskopy operacyjne.

 

Do zakażenia kanału najczęściej dochodzi przez niewystarczające dbanie o własne uzębienie. Jak twierdzi dentysta olsztyn to, jeśli regularnie nie myjemy i nie nitkujemy zębów dochodzi do próchnicy lub chorób miazgi zęba, które to prowadzą właśnie do tego, że wizyta u dentysty może skończyć się leczeniem kanałowym. Endodoncja polega na usunięciu infekcji i oczyszczeniu kanału. Po tych czynnościach dezynfekuje się ząb i wypełnia specjalnymi materiałami. Takie właśnie zabiegi wykonuje ktoś taki jak dentysta olsztyn, ale myjcie zęby i uważajcie, bo ból podczas leczenia kanałowego jest bardzo duży..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Endodoncja
Nick: