Dodany: 2011-01-03 12:26:07

ZnieczulenieStomatolog brodnica i dentysta olsztyn z doświadczenia wiedzą, że wielu pacjentów odczuwa lęk przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. Wiąże się to z tym, iż pacjenci jednoznacznie kojarzą wszelkie zabiegi stomatologiczne z bólem.

 

Wiele zabiegów stomatologicznych rzeczywiście może wywoływać ból. Jednak w ostatnim czasie coraz popularniejsze staje się znieczulnie pacjentów. Znieczulenie to odpowiednio dobrane środki, które wyłączają u pacjenta odczuwanie bólu w danym miejscu. Znieczulenie podawane jest w formie zatrzyku. Stomatolog robi zastrzyk  w miejscu wykonywania zabiegu. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu, a specjalista może spokojnie przeprowadzić zabieg. Wiele osób obawia się negatywnych skutków znieczulenia.

 

Specjaliści podkreślają jednak, że znieczulenia są bezpieczne i mogą wywołać negatywne skutki sporadycznie. Znieczulenia są prawdziwą innowacją w dziedzinie stomatologii. Pamietajmy jednak, że nie nalezy ich naużywać. Wiele zabiegów dentystycznych może być wykonywanych bez znieczulenia. Jeśli jednak mamy wątpliwości czy powinniśmy skorzystać ze znieczulenia, czy też nie – skonsultujmy się z lekarzem stomatologiem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Znieczulenie
Nick: