Dodany: 2011-01-03 12:14:28

Próchnica zębówChociaż najczęściej atakuje zęby dzieci, to może również dotykać dorosłych. Próchnica – problem znany praktycznie każdemu. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn szacuję, że 98% ludzkości ma conajmniej jeden ubytek spowodowany próchnicą.

 

Próchnicę wywołuje głównie zła higiena jamy ustnej. Niewłaściwe szczotkowanie zębów lub też jego brak powoduje, że na zębach rośnie warstwa płytki nażebnej. Odkłada się on po każdym posiłku. W miarę upływu czasu ulega ona mineralizacji i staje się kamieniem nazębnym. W takich miejscach bakterie znajdują idealne warunki do rozwoju. Bakterie wytwarzają kwasy, które są przyczyną rozkładu tkanki zębowej.

 

Nieleczona próchnica może prowadzić do poważnych konsekwencji. Ubytki powstałe w wyniku próchnicy wymagają interwencji stomatologicznej. Dentysta usuwa chorą tkankę, a następnie wypełnia ubytek odpowiednim materiałem. W przypadku, gdy próchnica się gnęła już miazgi zęba – konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego. Polega ono na usunięcu chorej miazgi, osuszeniu kanałów zęba, a nastepnie wypełnieniu go odpowiednim materiałem.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Próchnica zębów
Nick: