Dodany: 2011-05-26 10:38:27

Protetyka„Rzucić się jak szczerbaty na suchary”, to znane i potoczne powiedzenie, które dotyczy osoby, którym dentysta olsztyn zlecił korzystanie z dobrodziejstwa nauki, czyli protetyki.

 

Protetyka, jak informuje nas dentysta olsztyn, to dział zajmujący się robieniem różnego rodzaju sztucznych zębów, a czasem nawet całych szczęk. Nie dbając o dobry stan swoich zębów sami skazujemy się na ich pozbawienie. W dużej mierze od nas zależy jak długo będziemy w stanie utrzymać swoje naturalne uzębienie i nie będziemy musieli korzystać z usług protetyka, wstawiając sobie sztuczną szczękę. Z własnego doświadczenie wiemy, że każde ciało obce na dłużej goszczące w naszych ustach jest mało komfortowe.

 

Dlatego ciężko jest przyzwyczaić się do posiadania sztucznej szczęki. Wymaga to wielu tygodni regularnego noszenia, jeśli jest to szczęka ruchoma, oraz przyzwyczajania się, jeśli jest stała. Pacjenci po wizycie u protetyka muszą pogodzić się z różnicą między naturalnym a sztucznym uzębieniem, czy to podczas jedzenia, czy mówienia a nawet snu. Podsumowując, mając sztuczną szczękę wcale nie musimy rezygnować z ulubionych rzeczy, ale jak podkreśla dentysta olsztyn, to sztuczna szczęka wcale nie jesteś jakimś super atrakcyjną rzeczą, dlatego naciska na swoich pacjentów i każe im odpowiednio dbać o swoje zęby..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Protetyka
Nick: