Dodany: 2011-01-03 12:22:21

Plombowanie zębówWszelkie ubytki w zębach muszą zostac wypełnione. Jak podkreśla dentysta olsztyn i dentysta brodnica, są to głównie ubytki pochodzenia próchniczego – dlatego tak ważna jest szybka interwencja.

 

Specjalista jest w stanie za pomocą odpowiednich narzędzi wykryć ubytek próchniczy, oczyścić go, a nastepnie wypełnić tak zwaną plombą. Stomatologia wciąż się rozwija. Dlatego stosowane środki do wypełniania ubytków również się zmieniają. Pierwsze techniki plombowania zębów pojawiły się już w starożytności. W Rzymie do wypełniania ubytków stosowano ołów. Dziś na szczęście technika i materiały zmieniły się.

 

Jeszcze kilka lat temu wszystkie wykonywane plomby robione były z amalgamatu. Materiał ten co prawda był odporny, jednak jego ciemny kolor był nieestetyczny. Podnoszone były również kwestie wpływu amalgamatu na zdrowie -w swoim składzie zawiera on rtęć. Dziś triumfy święcą estetyczny i stosunkowo niedrogie materiały kompozytowe. Dzięki specjalnym właściwościom moga byc one natychmiastowo utwardzone za pomocą lamp stomatologicznych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Plombowanie zębów
Nick: