Dodany: 2011-01-03 12:12:53

Nadwrażliwość zębinyNadwrażliwość zębiny to coraz powszechniejszy problem. Każdy dentysta olsztyn oraz dentysta brodnica spotyka się z nadwrażliwością zębiny. Czym dokładnie jest nadwrażliwość zębiny?

 

Nadwrażliwość zębiny polega na ty, iż pod wpływem pewnych bodźców zęby reagują intensywnym bólem. Główne czynniki wywołujące ten ból to: ciepłe i zimne pokarmy, napoje; słodkie i słone pokarmy, napoje; szczotkowanie zębów. Specjaliści przyczyny bólu szukają w odsłoniętych kanalikach zębowych. Przy prawidłowym stanie, kanaliki zębowe chronione są przez szkliwo oraz dziąsło.

 

W wyniku zaburzeń mogą one zostać odsłonięte. Leczenie nadwrażliwości zębiny jest długotrwałe. Wymagane jest by pacjent był systematyczny. Do samodzielnego stosowania stomatolodzy zalecają odpowiednie pasty o zębów. Zawierają one składniki, któe wspomagają regenerację dziąseł i chronią kanaliki zębowe. W zaawansowanym stadium chorobyzalecane jest leczenie w gabinetach stomatologicznych. Najczęściej przeprowadzany jest tam zabieg lapisowania przy pomocy azotanu srebra..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Nadwrażliwość zębiny
Nick: