Dodany: 2011-01-03 12:53:41

Resekcja korzeniResekcja korzeni to poważnie brzmiący, jednak prosty do wykonania zabieg dentystyczny. dentysta olsztyn oraz stomatolog brodnica podkreślają, że nie należy się go bać. Podczas zabiegu resekcji lekarz stomatolog usuwa chore tkanki z wierzchołka korzenia, a następnie wypełnia to miejsce odpowiednimi materiałami.

 

By dokonać resekcji korzenia stomatolog musi naciąć błonę śluzową w odpowiednim miejscu, a po zabiegu ją zszyć. Resekcja korzenia przeprowadzana jest w znieczuleniu. Jednak po ustaniu znieczulenia pacjent najprawdopodobniej przez kilka dni będzie odczuwał ból. Warto aopatrzyć się wtedy w środki przeciwbólowe oraz w kostki lodu, które pomogą walczyć z bólem i obrzękiem.

 

Po kliku dniach od zabiegu (około 5-7 dni) stomatolog usuwa pacjentowi szwy. O całkowitym wyleczeniu pacjenta można mówić po około roku od zabiegu. Jest to czas potrzebny na odtworzenie się kości. Wskazaniami do resekcji korzenia zęba są między innymi: przyszczytowe złamanie korzenia, niedrożność kanału w okolicy szczytu korzenia, zapalenie tkanek okołowierzchołkowych..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Resekcja korzeni
Nick: