Dodany: 2011-01-03 12:49:26

Korony porcelanoweKorony porcelanowe bardzo często zazywane są również koronkami. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn zauważają, że stosowanie tego typu zabiegów, w ostatnm czasie gwałtownie wzrasta.

 

Spowodowane jst to tym, iż zabiegi takie wciąz tanieją i stają się dostępne dla wszystkich. Korony porcelanowe to nic innego jak rodzaj protezy. Mają one za zadanie zamaskować braki w uzębieniu, a także wspomóc pacjenta w gryzieniu. Korony zębowe mocowane są w szczęce na dwa sposoby. Pierwszy polega na przyczepieniu korony do pozostałości zęba pacjenta. Drugi sposób to zainstalowanie korony zęba na implancie. O tym, jaki sposób mocowania bęzie w danym wypadku skuteczny, decyduje oczywiście lekarz stomatolog.

 

Korony wykonywane mogą być z różnego typu materiałów – wyróżniamy korony porcelanowe, akrylowe, pełnoceramiczne. Ceny koron są bardzo zróżnicowane. Pamietajmy, że jeśli nasza korona będzie musiała zostać zainstalowana na implancie, to koszt całego zabiegu automatycznie wzrośnie. Jednak pomimo wszelkich niedogodności specjaliści polecają korony, jako trwałe i skuteczne wypełnienie braków w uzębieniu..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Korony porcelanowe
Nick: