Dodany: 2011-01-03 12:31:21

Wybielanie zębówKtóż z nas nie marzy o pieknym, białym uśmiechu. Natura niestety nie wszystkich nim obdarzyła. Na szczęście technologia stomatologiczna opracowała całą serię zabiegów, które mogą spowodować, że nasze zęby będą śnieżnobiałe. Wiele osób chętnie skorzystało by z takiego zabiegu, ale niestety nie jest on refundowany przez fundusz zdrowia.

 

Koszt wybielania zebów moze sięgać nawet kilkudziesięciu tysięc złotych. Stomatolog brodnica oraz dentysta olsztyn podkreślają, że wybielanie zębów jest zasadniczo bezpiecznym zabiegiem. Nie powoduje ono zmian w strukturze szkliwa więc nie osłabia zębów. Specjaliści odpowiednio przygotowują zęby do zabiegu wtbielania – usuwają kamień, leczą próchnicę.

 

Wszystko to ma spowodować, że wybielanie będzie bardziej skuteczne. Sam zabieg wybielania nie jest bolesny, jednak po jego wykonaniu przez kilka dni pacjent odczuwać może nadwrażliwość zębów. Wybielać zęby można głównie na dwa sposoby – samodzielnie w domu oraz w gabinecie dentystycznym. W pierwszym przypadku specjalista wykonuje odlew szczęki pacjenta – jest to tak zwane wybielanie nakładkowe. Drugi sposób to nanoszenie na zęby specjalnego preparatu, który uaktywniany jest za pomocą lamp lub laserów.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wybielanie zębów
Nick: