Dodany: 2011-05-26 10:21:31

Jak przekonać dziecko do dentystyBunt, tupanie nogami, płacz, krzyk to tylko nieliczne z rzeczy, które używają dzieci, gdy są u kogoś takiego jak dentysta olsztyn. Spokojne tłumaczenie rodziców nijak ma się do czupurnego zachowania kilkulatków.

 

Nic więc dziwnego, że równie ciężko jest przekonać malucha do wizyty u dentysty. Warto namówić dziecko by obejrzało zęby w domu, przed wizytą u kogoś takiego jak dentysta olsztyn. Można to zrobić puszczając mu odpowiedni film czy pokazując zdjęcia. Może nam w tym pomóc też manekin albo odpowiednia lalka. W sklepach z zabawkami można kupić gry edukacyjne i przybory, które pomogą zrozumieć dziecku na czym polega leczenie ząbków.

 

W gabinecie dentystycznym, ktoś taki jak dentysta olsztyn może wyjaśnić maluchowi, że leczenie nie jest bolesne, pokazać mu z bliska wszystkie przyrządy by mogło się oswoić z miejscem. Przede wszystkim, stomatolog powinien być uśmiechnięty i życzliwy, wtedy zdobędzie zaufanie małego człowieka. Na koniec wizyty, dobrym pomysłem jest podarowanie pacjentowi jakiejś nagrody za to, że był dzielny. Może to być coś niewielkiego, byle dodało mu otuchy i utwierdziło w przekonaniu, że jest małym bohaterem. Najważniejszą rzeczą jest to by nie wystraszyć i tak już mocno zdenerwowanego dziecka.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Jak przekonać dziecko do dentysty
Nick: