Dodany: 2011-01-03 12:51:46

Wyrywanie zębaW przypadku, gdy zęba nie udaje się uratować, konieczne jest jego wyrwanie. W terminologii stomatologicznej zabieg wyrywania zęba to ekstrakcja. Nie należy on do najprzyjemniejszych.

 

Na szczęście zazwyczaj przeprowadzany jest przy znieczuleniu. Stomatolog brodnica i dentysta olsztyn podkreślają, że wyrwanie zęba jest ostatecznością. Zanim lekarz podejmie taką decyzję próbuje leczyć zęba oraz wykonuje szereg badań, na przykład zdjęcia rtg. Tylko zupełnie martwy ząb kwalifikuje się do usunięcia. Niekiedy wyrywane są również zęby zdrowe, o ile są ku temu wskazania medyczne.

 

Dzieje się tak na przykład z powodu wad zgryzu. Usuniete zeby nalezy zastąpić implantem lub protezą. Lekarze podkreślają taką konieczność. Zęby, które ni mają oparcia w jamie ustnej, same mogą zacząć wypadać. Zabieg ekstrakcji wykonywany jest przez specjalistę, przy znieczuleniu miejscowym. Po zejściu znieczulenia pacjent zazwyczaj odczuwa bół. Warto wtedy uzbroć się w kostki lodu. Pamiętajmy, że rana po wyrwanym zebie wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Dodaj nowy komentarz do artykułu Wyrywanie zęba
Nick: